Μήνυμα της Δημάρχου Σίφνου για την Εθνική Επέτειο της 25ης Μαρτίου

Με τη μνήμη και την ψυχή μας ας υποκλιθούμε ευλαβικά στην επέτειο της Εθνικής Παλιγγενεσίας, στο αναφαίρετο δικαίωμα της ελευθερίας και της αυτοδιάθεσης.

Ας ξεχυθεί ένα θυμίαμα ευγνωμοσύνης σε όσους ανοίγουν δρόμους σε περιόδους σκοτεινιάς!

Ας είναι η αυριανή γιορτή η αφορμή να συνειδητοποιήσουμε ότι είναι στο χέρι μας να αντιταχθούμε στο αδύνατο!

Με σύνεση, γενναιότητα και ψυχική δύναμη, ας αντιμετωπίσουμε μαζί το νέο, αόρατο και τόσο επικίνδυνο εχθρό που απειλεί την ανθρωπότητα ολόκληρη.

Ας είμαστε στο “εμείς” κι όχι στο “εγώ”», αλληλέγγυοι και αδελφωμένοι!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!

Η Δήμαρχος Σίφνου