ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΡΩΝΟΪO

koronoios test20225

Αγαπητές φίλες και φίλοι,

Ο Δήμος Σίφνου και το Πολυδύναμο Περιφερειακό Ιατρείο Σίφνου παρακολουθούν ανελλιπώς και με ψυχραιμία τις οδηγίες που δίνονται καθημερινά από τον Εθνικό Οργανισμό Δημόσιας Υγείας (ΕΟΔΥ), το Υπουργείο Υγείας, το Υπουργείο Παιδείας και την Κεντρική Ένωση Δήμων Ελλάδας (Κ.Ε.Δ.Ε.) σχετικά με τον κορωνοϊό, έτσι ώστε με τις υποδείξεις των αρμοδίων να εφαρμόσουν όσα τυχόν απαιτηθούν.

ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ ΝΑ ΤΗΡΕΙΤΕ ΠΙΣΤΑ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΠΟΥ ΕΠΙΣΗΜΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΟΔΥ (https://eody.gov.gr )

Σας διαβεβαιώνουμε ότι, αν χρειαστεί οποιαδήποτε επιπλέον ενέργεια, ο Δήμος μας και το Π.Π.Ι. Σίφνου θα ενεργήσουν άμεσα και φυσικά θα σας ενημερώσουν σχετικά.

Ακολουθεί η από 7.3.2020 επιστολή του Προέδρου της ΚΕΔΕ κ. Δημήτρη Παπαστεργίου – Δημάρχου Τρικκαίων σχετικά με την αναγκαιότητα ή μη απολύμανσης των σχολικών μονάδων.

Σίφνος, 8.3.2020