• Αρχική
  • Γραφείο Τύπου
  • Απαγόρευση διέλευσης οχημάτων, στο δρόμο από και προς τους οικισμούς του Δ.Δ. Αρτεμώνα, το Κάτω Πετάλι κ το Κάστρο
Dimos Ektelesi Ergon

ΔΗΜΟΣ ΣΙΦΝΟΥ
ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΔΙΚΤΥΩΝ ΑΠΟΧΕΤΕΥΣΗΣ ΚΕΝΤΡΙΚΩΝ ΟΙΚΙΣΜΩΝ
ΑΠΟΛΛΩΝΙΑ (ΓΕΦΥΡΙ – ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ “ΤΟΠΙ”)

Αγαπητοί φίλοι,
Θα θέλαμε να σας γνωρίσουμε ότι το Σάββατο 7 και την Κυριακή 8 Μαρτίου θα εκτελούνται εργασίες στην Απολλωνία, στο γεφύρι που βρίσκεται κοντά στο κατάστημα “Τόπι”.
Λόγω της στενότητας του δρόμου, του είδους των εργασιών και της ανάγκης για την όσο το δυνατόν πιο γρήγορη αποκατάσταση του συγκεκριμένου τμήματος, ο δρόμος από και προς τους οικισμούς του Δ.Δ. Αρτεμώνα, το Κάτω Πετάλι και το Κάστρο θα παραμείνει κλειστός για τα οχήματα -και τις δύο μέρες- από τις 7:30 το πρωί έως τις 18:00.
Η εξυπηρέτηση των οχημάτων θα γίνεται από το Τρουλάκι.
Σε περίπτωση που χρειάζεστε περαιτέρω διευκρινίσεις, παρακαλούμε να επικοινωνείτε με τον Αντιδήμαρχο Γιώργο Γεωργούλη, στο τηλ. 6984617653.
Σίφνος, 5.3.2020