ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΣΙΦΝΟΥ ΣΤΟΝ ΤΟΜΕΑ ΤΗΣ ΥΓΕΙΑΣ

PPI Sifnou Dimos

Όλους εσάς που παρακολουθείτε με αγωνία τις τελευταίες μέρες τα προβλήματα υγείας που αντιμετωπίζει το νησί μας θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι σε πρόσφατη τηλεφωνική επικοινωνία που είχε μαζί μας πριν  λίγη ώρα, ο Υπουργός Υγείας κ. Βασίλης Κικίλιας εξέφρασε αυξημένο προσωπικό ενδιαφέρον για την επίλυση των ζητημάτων που αντιμετωπίζει η Σίφνος στον τομέα της υγείας.

Το ίδιο ενδιαφέρον εξέφρασε σε σημερινή τηλεφωνική επικοινωνία και ο Διοικητής της 2ης ΥΠΕ Πειραιώς και Αιγαίου κ. Χρήστος Ροϊλός, ειδικά για το θέμα της κενής θέσης παιδιάτρου.

Εκτιμώντας ότι υπάρχει η διάθεση να δοθούν οι λύσεις που χρόνια περιμένουμε, αναμένουμε τις εξελίξεις με αισιοδοξία!

Σίφνος, 15.2.2020