Εκπαιδευτικό θεατρικό πρόγραμμα ανακύκλωσης ηλεκτρικών συσκευών & λαμπτήρων

Η εκπαιδευτική θεατρική ομάδα ΕΝ ΟΔΩ του Δρ. Αντώνη Γάκη σε συνεργασία με το Δήμο Σίφνου και τη ΦΩΤΟΚΥΚΛΩΣΗ Α.Ε.  πραγματοποιούν για τους μαθητές της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης δράση ευαισθητοποίησης για την ανακύκλωση ηλεκτρικών συσκευών & λαμπτήρων, με τη θεατρική παράσταση:

“Οι Φύλακες  της  Φύσης, Ο Φώτης, η Φωτούλα και η Φωτοκύκλωση”

Η παράσταση  βασίζεται στο ομώνυμο βιβλίο του βραβευμένου θεατροπαιδαγωγού και Καθηγητή Περιβάλλοντος Δρ. Αντώνη Γάκη και έχει την έγκριση του Υπουργείου Παιδείας & Θρησκευμάτων.

Οι παραστάσεις θα πραγματοποιηθούν την Πέμπτη 23 Ιανουαρίου στο Ίδρυμα Πρόκου, σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα:

-ώρα 9:00 π.μ.: για τους μαθητές των Νηπιαγωγείων Απολλωνίας & Αρτεμώνα, της Α΄ και της Β΄ τάξης του Δημοτικού Σχολείου,

-ώρα 10:30 π.μ.: για τους μαθητές της Γ΄, Δ΄, Ε & ΣΤ τάξης του Δημοτικού Σχολείου.

Οι παραστάσεις καθώς και το αντίστοιχο  παραμύθι για το κάθε παιδί προσφέρονται απολύτως δωρεάν.

Σίφνος, 19.1.2020