ΕΝΑΡΞΗ ΕΡΓΑΣΙΩΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΔΙΚΤΥΩΝ ΑΠΟΧΕΤΕΥΣΗΣ ΚΕΝΤΡΙΚΩΝ ΟΙΚΙΣΜΩΝ

Αγαπητοί φίλοι,

Με ιδιαίτερη χαρά σας ανακοινώνουμε ότι ξεκίνησαν σήμερα από την ανάδοχο Κοινοπραξία ΤΕDRΑ-ΑΡΧΙΤΡΟΝ ΑΤΕ οι εργασίες για την κατασκευή των δικτύων αποχέτευσης των κεντρικών οικισμών.

Οι εργασίες ξεκίνησαν με τη χάραξη του οδοστρώματος στα παρακάτω δύο σημεία:

στο δρόμο Καμαρών – Απολλωνίας (διασταύρωσηκεντρικού δρόμου με οδό πρόσβασης προς Μουγκού),

στην Απολλωνία (από το κατάστημα Angel με κατεύθυνση προς τους οικισμούς της Καταβατή  και των  Εξαμπέλων).

Οι εργασίες διάνοιξης σκαμμάτων στα προαναφερόμενα τμήματα θα ξεκινήσουν το Σάββατο 18 Ιανουαρίου.

Παρακαλούμε για την αυξημένη προσοχή σας κατά τη διέλευση από τα ανωτέρω σημεία.

Επιπλέον, σας ευχαριστούμε για τη συνεργασία, η οποία κρίνεται περισσότερο από αναγκαία για την εκτέλεση του τόσο σημαντικού για το νησί μας έργου, και σας διαβεβαιώνουμε ότι θα υπάρξει συστηματική ενημέρωσή σας για την πορεία των εργασιών.

Σε περίπτωση που χρειάζεστε περαιτέρω διευκρινίσεις, παρακαλούμε να επικοινωνείτε  με τον Αντιδήμαρχο Γιώργο Γεωργούλη, στο τηλ. 6984617653.

Σίφνος, 16.1.2020