Προσεχώς , δωρεάν προβολές από το Π.Κ.Σ.

ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΣΙΦΝΟΥ                                                                                       Σίφνος, 10/1/2020

ΑΡΤΕΜΩΝΑΣ ΣΙΦΝΟΥ                                                                                                                Αρ.Πρωτ.: 1/2020

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σας πληροφορούμε ότι εντός των προσεχών ημερών ξεκινά στην “Κεντρική Αίθουσα Διαλέξεων κ Προβολών ” του Π.Κ.Σ. μια ενδιαφέρουσα σειρά ταινιών, δωρεάν, από τον Ελληνικό κ Διεθνή κινηματογράφο, όσο και επιμορφωτικών ντοκυμαντέρ και παιδικών ή εφηβικών ταινιών.

Προτεινόμενες ημέρες προβολής είναι η Τετάρτη και η Κυριακή. Οποιαδήποτε πρόταση είναι δεκτή και αναμενόμενη. Οι προτάσεις μπορεί να αφορούν και συγκεκριμένες προτιμήσεις ταινιών, ανάλογες με τα ενδιαφέροντα του κοινού, με την προϋπόθεση ότι τα θέματα είναι διαθέσιμα.

Με την ολοκλήρωση κάθε προβολής, μπορεί να ακολουθεί συζήτηση, ανάλογη με το θέμα και τη συμμετοχή, καθώς και παρεμφερή θέματα, που προάγουν το γόνιμο διάλογο και τη διερεύνηση σύγχρονων πολιτιστικών κινήσεων. Φιλοδοξία μας είναι, η προσπάθεια αυτή να αποτελέσει δίαυλο επικοινωνίας με όλες τις δημιουργικά ανήσυχες δυνάμεις της Σιφνέικης κοινωνίας.

Θερμές ευχαριστίες απευθύνουμε στο συνοδοιπόρο μας και γνώστη των ζητημάτων του κινηματογράφου κ. Απόστολο Αντ. Πιττή, για την καθοριστική του συμβολή σε αυτή την πρωτοβουλία.

Με εκτίμηση,

Για το Διοικητικό Συμβούλιο Του “Πολιτιστικού Κέντρου Σίφνου”

Ο Πρόεδρος                                                     Ο Αντιπρόεδρος             Η Υπεύθυνη της Ομάδας “Φίλων

του Κινηματογράφου στη Σίφνο”