Πρόσκληση συνεδρίασης Συμβουλίου Κοινότητας Απολλωνίας (19.01.2023)

Π Ρ Ο Σ Κ Λ Η Σ Η

Για συνεδρίαση του Συμβουλίου της Κοινότητας Απολλωνίας Σίφνου

Προς

• κ. Συνοδινό Στυλιανό του Κωνσταντίνου, Σύμβουλο
  • κ. Χρυσόγελο Εμμανουήλ του Κωνσταντίνου, Σύμβουλο
  • κ. Θεοδωράτο Απόστολο – Παύλο του Αποστόλου, Σύμβουλο
  • κ. Ζαμπέλη Αντώνιο του Γεωργίου, Σύμβουλο

Σας προσκαλώ σε 1η τακική συνεδρίαση που θα γίνει στο Δημοτικό Κατάστημα Απολλωνίας  στις 19  Ιανουαρίου 2023, ημέρα Πέμπτη και ώρα 13:30, για συζήτηση και λήψη απόφασης στα παρακάτω θέματα της ημερήσιας διάταξης:

1. Αίτηση του κ. Ναρλή Αντώνιου για κλάδεμα δέντρου που βρίσκεται στην είσοδο της ιδιοκτησίας του στο Κάτω Πετάλι Σίφνου (αρ.πρωτ. Δήμου 4374/05-08-2022)
  2. Αίτηση της κας. Φραζέσκας Φέκκα για χορήγηση άδειας καθαρισμού του αγροτικού δρόμου που ξεκινά από την Επαρχιακή Οδό « Απολλωνίας-Φάρου» και καταλήγει στο οικόπεδο που κατέχει στο «Ξυβουνί» (αρ.πρωτ. Δήμου 6439/22-11-2022)
  3. Αίτηση του κ. Μαλεφάκη Νικόλαου να μετακινηθεί το επιτοίχιο φώς από την οικία του στο μέσα στενό σπίτι (πλησίον οικίας Φλώρας Σαρρή (αρ. πρωτ. Δήμου 6673/ 2-12-22)
  4. Αίτηση του κ. Κωνσταντίνου Κουλούρη για χορήγηση άδειας κοπής δύο ευκαλύπτων που έχουν κάνει ζημιά στην οικία του και στους τοίχους του οικοπέδου του, στην περιοχή «Αι Σώστη» Κάτω Πετάλι Σίφνου (αρ.πρωτ. 6690/05-12-2022)
  5. Αίτηση του κ. Ζαμαρία Αντώνη για χορήγηση άδειας τοποθέτησης σωλήνα  όμβριων υδάτων μπροστά από το κατάστημά του στην Απολλωνία  (αρ.πρωτ. Δήμου 7068/16-12-2022)

Η Πρόεδρος του Συμβουλίου της Κοινότητας Απολλωνίας

ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΑΝΤ. ΘΕΟΛΟΓΟΥ