Δήμος Σίφνου – Δελτίο τύπου: Αγορά ακινήτου από το Δήμο Σίφνου

Δήμος Σίφνου – Δελτίο τύπου

Μετά την ολοκλήρωση των γραφειοκρατικών διαδικασιών, υπογράφτηκε σήμερα σε συμβολαιογραφείο της Αθήνας η συμβολαιογραφική πράξη αγοράς από το Δήμο Σίφνου ακινήτου 3.246 τ.μ. στη θέση “Αγία Βαρβάρα” για την επέκταση του νεκροταφείου της Απολλωνίας. Στο επόμενο διάστημα ολοκληρώνονται οι διαδικασίες για την αγορά ακινήτου στην Αγία Άννα Αρτεμώνα, το οποίο θα αξιοποιηθεί ως χώρος στάθμευσης οχημάτων, ενώ παράλληλα προχωρούν για την ίδια χρήση διαδικασίες εκτίμησης ακινήτων σε παραθαλάσσιους οικισμούς του νησιού μας!