Πρόσκληση συνεδρίασης – δια περιφοράς – Δ.Σ. της ΔΗ.Κ.Ε.Σ (22.06.2022)

• Αρχική
  • ΔΗ.Κ.Ε.Σ
  • Πρόσκληση συνεδρίασης – δια περιφοράς – Δ.Σ. της ΔΗ.Κ.Ε.Σ (22.06.2022)

Σίφνος  21/6/2022

Α.Π.:  –109

Π Ρ Ο Σ Κ Λ Η Σ Η

Λόγω μη επίτευξης απαρτίας στην προγραμματισμένη για σήμερα συνεδρίαση, σας προσκαλώ εκ νέου σε δια περιφοράς συνεδρίαση της ΔΗ.Κ.Ε.Σ,  την Τετάρτη 22 Ιουνίου  2022 και έως ώρα 11:30 π.μ., σχετικά με τα παρακάτω θέματα:

1. Αναμόρφωση 1 προϋπολογισμού Εσόδων-Εξόδων της ΔΗ.Κ.Ε.Σ οικ. έτους 2022
  2. Ανάληψη υποχρέωσης για Διάθεση πιστώσεων

Το επείγον των θεμάτων, συνίσταται στο ασφυκτικά στενό χρονικό διάστημα που υπάρχει για τη διαδικασία υλοποίησης ενεργειών, που αποσκοπούν στην εύρυθμη λειτουργία των υπηρεσιών της ΔΗΚΕΣ:  Η αναμόρφωση είναι απαραίτητη για την επακόλουθη διάθεση των πιστώσεων που θα επιτρέψει στη ΔΗΚΕΣ να αρχίσει να εξοφλεί  τις υποχρεώσεις της που έχουν σωρευθεί από την αρχή του χρόνου λόγω της καθυστέρησης έκδοσης σύμφωνης γνώμης για τον Προϋπολογισμό από το Παρατηρητήριο. Επίσης όπως διαπιστώθηκε και σήμερα τα περισσότερα μέλη αδυνατούν να παραβρεθούν σε κανονική συνεδρίαση λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων.

Για τη ΔΗ.Κ.Ε.Σ.

η Πρόεδρος