Δήμος Σίφνου – Πολιτική Προστασία: Ανακοίνωση

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Παρακαλούνται οι Δημότες που εχουν αποθέσει αντικείμενα, Αυτοκίνητα, Βάρκες. Ογκώδη και Μπάζα, στην  περιοχή του Λειβαδά,  εντός  της κοίτης του ρέματος, να τα απομακρύνουν το ταχύτερο δυνατό. Εχουν προηγηθεί πολλές  επικοινωνίες και ενημερώσεις για το θέμα αυτό χωρίς καμία ανταπόκριση από τους εμπλεκομένους. Παράκληση λοιπόν για άμεση απομάκρυνση  των υλικών  το αργότερο εως το τέλος του μήνα. Μετά το διάστημα αυτό ο Δήμος θα τ απομακρύνει καταλογίζοντας στους ιδιοκτήτες παραβάτες το κόστος απομάκρυνσης και όποιο πρόστιμο προβλέπει η νομοθεσία.
Να σημειωθεί ότι τα υλικά εμποδίζουν την ομαλή ροή των υδάτων του ρέματος δημιουργώντας έτσι απρόβλεπτες συνέπειες.

Ο Αντιδήμαρχος Πολιτικής Προστασίας

Γιώργος Λουκής