Δήμος Σίφνου : Σχετικά με τη διενέργεια από τον ΕΟΔΥ δειγματοληπτικών ελέγχων Drive -Through covid – 19 test

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗ ΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΟΔΥ ΔΕΙΓΜΑΤΟΛΗΠΤΙΚΩΝ ΕΛΕΓΧΩΝ

Drive-Through covid-19 test

Σας γνωρίζουμε ότι  την Κυριακή 13.12.2020, από τις 12:00  έως τις 16:00, δύο Κινητές Ομάδες Υγείας (ΚΟΜΥ) του ΕΟΔΥ, θα πραγματοποιήσουν, σε συνεργασία με το Δήμο Σίφνου, δωρεάν δειγματοληπτικούς ελέγχους ταχείας ανίχνευσης αντιγόνου (rapid test), στο χώρο του δημοτικού πάρκινγκ στην Απολλωνία (ΜΑΡΟΥΣΑ).
Οι πολίτες που θα προσέλθουν θα πρέπει να γνωρίζουν τον Α.Μ.Κ.Α. τους (Αριθμό Μητρώου Κοινωνικής Ασφάλειας) και να έχουν απαραίτητα μαζί τους την αστυνομική τους ταυτότητα ή το διαβατήριό τους.
Προκειμένου να αποφευχθεί ο συνωστισμός και να τηρηθούν όλα τα απαραίτητα μέτρα ασφαλείας, η δειγματοληψία θα γίνεται μέσα από το όχημα του κάθε πολίτη.
Επισημαίνουμε ότι με τη μέθοδο αυτή δεν υπάρχει καθυστέρηση και αναμονή.
Για τη μετακίνησή σας στο χώρο διεξαγωγής των δειγματοληπτικών ελέγχων  θα πρέπει να αποστείλετε  sms με τον αριθμό 1 στο 13033.
Παρακαλούμε για την ανταπόκρισή σας & για την τήρηση όλων των οδηγιών.

Σίφνος, 7.12.2020