Δήμος Σίφνου: Ενημέρωση έναρξης εργασιών εκσκαφής των δικτύων αποχέτευσης σε περιοχές του οικισμού Εξαμπέλων

ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΥΔΡΕΥΣΗΣ ΑΠΟΧΕΤΕΥΣΗΣ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Ξεκίνησαν εργασίες εκσκαφής των δικτύων αποχέτευσης στον οικισμό των Εξαμπέλων και συγκεκριμένα από την εκκλησία του Αγίου Νικολάου με κατεύθυνση την είσοδο του οικισμού και στην περιοχή της Αγίας Βαρβάρας από την οικία του κ. Νίκου Λ. Συνοδινού με κατεύθυνση τη διασταύρωση του στενού προς την οικία του κυρίου Νικηφόρου Αβρανά. Για το λόγο αυτό παρακαλούνται οι κάτοικοι για την ασφάλειά τους να είναι ιδιαίτερα προσεκτικοί κατά τις μετακινήσεις τους.
Ζητάμε για άλλη μια φορά την κατανόηση (και την προσοχή σας για λόγους ασφαλείας σας) και για τη διευκόλυνση των εργασιών.
Σε περίπτωση που χρειάζεστε περαιτέρω διευκρινίσεις, παρακαλούμε να επικοινωνείτε  με τον Αντιδήμαρχο κ. Γιώργο Γεωργούλη, στο τηλέφωνο: 6984617653.

Σίφνος, 03.12.2020

ΑΠΟ ΤΟ ΔΗΜΟ ΣΙΦΝΟΥ