Δελτίο τύπου : Ο Δήμος Σίφνου δυναμικά παρών στην έκθεση WTM 2020 Virtual Expo!

Ο Δήμος Σίφνου δυναμικά παρών στην έκθεση WTM 2020 Virtual Expo!

Τη Δευτέρα 9 Νοεμβρίου και για τρεις ημέρες η μεγαλύτερη διεθνής έκθεση τουρισμού για το 2020, WTM Virtual 2020, θα πραγματοποιηθεί μόνον ψηφιακά λόγω των συνθηκών και θα «ενώσει» τον κόσμο του τουρισμού παγκοσμίως! Ο Δήμος Σίφνου συμμετέχει δυναμικά, με εκπρόσωπο τον κ. Γιώργο Διαρεμέ, ύστερα από σχετική απόφαση της Επιτροπής Τουριστικής Ανάπτυξης & Προβολής.
Αξίζει να αναφερθεί πως ο Δήμος κινητοποιήθηκε με ταχείς ρυθμούς, εντόπισε τη σημαντική δυνατότητα που παρείχε ο ΕΟΤ σε περιορισμένο αριθμό φορέων και επιχειρήσεων για δωρεάν παρουσία τους ως συνεκθετών του και δήλωσε αμέσως συμμετοχή, που έγινε αποδεκτή.  Ο εκπρόσωπος του προορισμού πρόκειται να συμμετάσχει σε σειρά από στοχευμένα προγραμματισμένα ραντεβού με ταξιδιωτικούς πράκτορες, εκπροσώπους ΜΜΕ και bloggers, κατόπιν εντατικής προετοιμασίας.

Σίφνος, 5 Νοεμβρίου 2020