Δήμος Σίφνου – Εταιρία κοινωνικής μέριμνας Σίφνου : Προσφορά τροφίμων & ειδών ατομικής υγιεινής για τους πληγέντες συνανθρώπους μας στην Καρδίτσα

ΔΗΜΟΣ ΣΙΦΝΟΥ

ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΜΕΡΙΜΝΑΣ ΣΙΦΝΟΥ

ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΡΟΦΙΜΩΝ & ΕΙΔΩΝ ΑΤΟΜΙΚΗΣ ΥΓΙΕΙΝΗΣ

ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΛΗΓΕΝΤΕΣ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΜΑΣ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΤΣΑ

Αγαπητοί φίλοι και φίλες,
Εδώ και μερικές ημέρες ο μεσογειακός τυφώνας ΙΑΝΟΣ προκάλεσε τεράστιας έκτασης καταστροφές στα Ιόνια νησιά και στη Δυτική Θεσσαλία. Ιδιαίτερα η Καρδίτσα και τα χωριά της ζουν τις τραγικές συνέπειες που έχουν καταστρέψει τα νοικοκυριά και τη γεωργοκτηνοτροφική παραγωγή.
Ο Δήμος Σίφνου και η Εταιρεία Κοινωνικής Μέριμνας απευθύνουμε έκκληση σε όλους τους συνδημότες να προσφέρουν τρόφιμα και είδη ατομικής υγιεινής για να τα στείλουμε στους πληγέντες συνανθρώπους μας στην Καρδίτσα.
Η βοήθεια θα σταλεί μέσω των ΕΛΤΑ, που προσφέρουν δωρεάν τις υπηρεσίες τους μέχρι τις 7 Οκτωβρίου. Τα δέματα μπορείτε να τα φέρνετε στο Ίδρυμα Πρόκου καθημερινά 10 -12 π.μ. ως και τη Δευτέρα 5 Οκτωβρίου. Θα τα παραλαμβάνει η Πρόεδρος της Εταιρείας Κοινωνικής Μέριμνας Κατερίνα Κοντού – Ραφελέτου.
Είμαστε βέβαιοι ότι, για μια ακόμη φορά, θα δείξουμε τα ανθρωπιστικά συναισθήματά μας και την ηθική και υλική συμπαράστασή μας.

Σίφνος, 27.09.2020

Για την Εταιρεία Κοινωνικής Μέριμνας Σίφνου