ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΔΙΚΤΥΟΥ ΑΠΟΧΕΤΕΥΣΗΣ ΚΕΝΤΡΙΚΩΝ ΟΙΚΙΣΜΩΝ: ΠΟΡΕΙΑ ΕΡΓΑΣΙΩΝ (από 29/6)

Αγαπητές φίλες,

Αγαπητοί φίλοι,

Θα θέλαμε να σας γνωρίσουμε ότι το πρόγραμμα των εργασιών από τη Δευτέρα 29.6.2020, διαμορφώνεται όπως παρακάτω:

• Θα εκτελεστούν εργασίες διαμόρφωσης “σκάφης” και επίστρωσης με ασφαλτοσκυρόδεμα στο τμήμα του δρόμου από το Ίδρυμα Πρόκου με κατεύθυνση προς Αράδες.
  • Θα συνεχιστεί και θα ολοκληρωθεί η επίστρωση σκαμμάτων με ασφαλτοσκυρόδεμα στο τμήμα του δρόμου από την πλατεία του Κάτω Πεταλιού με κατεύθυνση προς τον Αϊ Σώστη.

Παράλληλα, εντός της εβδομάδας θα ξεκινήσουν:

• οι εργασίες ασφαλτόστρωσης του δρόμου από την κεντρική πλατεία του Αρτεμώνα με κατεύθυνση προς τον Άγιο Λουκά,
  • οι εργασίες διαμόρφωσης “σκάφης” και επίστρωσης με ασφαλτοσκυρόδεμα στο τμήμα του δρόμου από τη διασταύρωση Αρτεμώνα – Κάστρου (με κατεύθυνση προς Κάστρο).

ΘΕΡΜΗ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ: Η κίνηση των τροχοφόρων να γίνεται με ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΠΡΟΣΟΧΗ στα σημεία του οδικού δικτύου στα οποία εκτελούνται εργασίες.

Σας ευχαριστούμε!

Σίφνος, 27.06.2020