Δημοτικό Σχολείο Σίφνου

Ο Σύλλογος διδασκόντων, οι μαθητές και ο Σύλλογος γονέων του 12/θ Δημοτικού Σχολείου Σίφνου θέλουν να εκφράσουν τις εγκάρδιες ευχαριστίες προς τους κ.κ. Marlis & Paul Gügler, οι οποίοι για τρίτη συνεχόμενη χρονιά προσφέρουν στο σχολείο μας υλικά για το μάθημα των εικαστικών αξίας 500 ευρώ. Ευχόμαστε να βρεθούν και άλλοι μιμητές των φίλων της Σίφνου.

Ας θυμηθούμε τον αείμνηστο και καταξιωμένο συγγραφέα και δημοσιογράφο Γ. Ματζουράνη που στη στήλη των Σιφναϊκών Νέων, όταν έγιναν τα εγκαίνια του νεόδμητου σχολείου, είχε θαυμάσει το διδακτήριο και είχε γράψει προτρέποντας όλους πως η συντήρησή του και ο εξοπλισμός του θέλει επιτροπή για φροντίδα, χρήματα και ενδιαφέρον.

Παρακαλούμε λοιπόν, όποιος θέλει να βοηθήσει για το σκοπό αυτό, μπορεί να επικοινωνεί με τον Πρόεδρο της Σχολικής Επιτροπής κύριο Μανόλη Λεμπέση στο τηλ. 6972 607313.

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για το ενδιαφέρον και τη στήριξή σας.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων